Termální prameny

Termální prameny jsou samostatnou kapitolou a rozhodně stoji za návštěvu.

Díky blízkému sopečnému ostrovu Nissyros, nám tady na Kosu vyvěrají horké prameny a to přímo do moře. Je jich tady spoustu, některé se nacházejí i přímo v centru ostrova, ale ty nejznámější jsou jen 2.

První termální pramen se nachází v AGIA IRINI – jsou také známé jako zadní termální prameny, které bohužel nejsou přístupné z pevniny, a je tam možné se tam dostat a zakotvit pouze lodičkou.

A druhé v AGIOS FOKAS, ty jsou také jediné přístupné, se nachází v městské části Psalidy u hlavního města Kos. Vyvěrá tam pramen, který má skoro 80°C přímo do moře, které je na tom místě ohraničeno kameny, takže si můžete vychutnat horkou mořskou lázeň. Rozhodně doporučuji, ale spíše ve večerních, nebo hodně brzkých ranních hodinách.  Přes den na Vás praží sluníčko a ještě se koupat v horké vodě…to opravdu není nic moc :-/ Dostanete se tam autobusem číslo 5*, na kterém je napsáno TERMAL – bohužel tento autobus tam jezdí pouze během dne, jestli se nemýlím, tak od 10:00-17:00. Anebo si máte možnost půjčit, auto, kolo či motorku a zajet tam mimo tyto hodiny.  Dejte si pozor na veškeré stříbrné, ale i kovové šperky (pravé zlato bez problémů) – pramen je plný síry a šperky, které nejsou z pravého zlata by Vám mohlo zčernat. Samozřejmě se připravte na zápach vařených vajíček – ale to je opět z té síry. Na druhou stranu, tyto prameny jsou skoro zázračným lékem na spoustu kožních problémů jako je například lupenka…ekzém…atd. a zároveň Vás krásně zbaví stresu a napětí. Prameny jsou bezplatné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *