Nissyros

7991651756_5b24c16c94_b

Když už se budete pohybovat na Kosu, tak by byla velká škoda, pokud byste se nepodívali i do jeho okolí. Speciálně bych doporučovala udělat si výlet na ostrov Nissyros.

Nissyros je ostrůvek, který se nachází jižně od ostrova Kos     a nejkratší cesta na něj je z přístavu v Kardaméně. Lodí pojedete přibližně hodinku. Z hlavního města Kos se tam také dostanete, ale cesta potrvá tak 1,5hodiny.

 

Je to malebný ostrůvek, který je pro mě synonymem pro images
„Řecko“. Úzké a klikaté uličky lemované s modro-bílými okenicemi a balkónky. Místní obyvatelé žijící na zápraží svých domů, schovávajících se před sluníčkem. Chobotnice sušící se na sluníčku, minimum aut, 1taxik a jedna škola:-)Vůně thymiánu, sole a lehký zápach síry.

1156567638

Ano, síry, neboť ostrov Nissyros je sopečným ostrůvkem, jehož sopka je stále činná, nicméně spící. Je to

ohromný zážitek zajet se podívat do samotného nitra sopky     a procházet se po povrchu pod nímž do „bublá“.

 

Ale i kdyby se Vám toto nezamlouvalo, tak vyjet se podívat do Emporia, či  do Nikie – vesniček, které se4038120058_23b6456424_b nachází na vrcholu této sopky a je z nich dechberoucí výhled – je nezapomenutelné. Pokud by se Vám podařilo zde přenocovat a trošku „voyersky“ pozorovat domorodce jak žijí svůj poklidný a ničím nerušený život, věřte mi, že se budete hodně dlouho rozhodovat jestli se vrátit do hektického             a rušného života. 

Každopádně – Nissyros je pro mě číslo 1 ze všech míst, které jsem kdy v Řecku navštívila a kam se ráda často vracím…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *