Dobrůtky na Kosu

Vzhledem k tomu, že se mě moji známí často ptají, kam se mají jít najíst a napít a co bych jim doporučila na Kosu ochutnat, rozhodla jsem se založit tuto rubriku, ve které Vám prozradím svoje odzkoušené a mnou i mojí rodinou několikrát odzkoušená místečka, kam se vždycky ráda vracím. Předem bych chtěla uvést na pravou míru, že to nedělám z jakékoliv pohnutky vidiny zisku z reklamy.taverna

Na Kosu je spoustu výborných restaurací, taveren, barů, snack barů, ale i cukráren. V každém koutě ostrova je možnost výborně se najíst a napít. Myslím si, že je velká škoda být zavřen v útrobách all inclusive hotelu a ošidit se tak o možnost ochutnat a „na vlastní jazyk“ vyzkoušet  místní gastronomii.   V příspěvkách v této rubrice, si snad každý najde to své!

greek styleŘecká,resp. středomořská kuchyně je jedna z nejzdravějších                         a nejvyhlášenějších kuchyní na světě. Extra panenský olivový olej(lisovaný za studena), různé druhy oliv, kozí a ovčí sýr, čerstvé ovoce, zelenina, ryby a mořské plody,spousta luštěnin, ale i delikátní masové pokrmy z (nejen) jehněčího masa jsou vždy zárukou zážitku na nejvyšší úrovni.

Ještě bych ráda uvedla na pravou míru dotaz některých a tím je: “ Proč ty modré stolečky a židle ničí tím papírovým ubrusem, snaží se snad dát najevo, že neumíme jíst normálně? To si asi zákazníka moc neváží….“ a podobné úvahy. Tak to prosím Vás opravdu není. Naopak, dávají Vám možnost si jídlo vychutnat bez výčitek, že jste někde nadrobili, či Vám ukápla kapka oleje. Řekové si totiž objednávají doprostřed stolu spoustu talířku s tzv. „meze“=předkrmy, neboli něco do začátku. Ty jedí gyrosvšichni společně – každý si z každého talířku vezme trošku toho, trošku onoho a ochutná vlastně tak vše- všichni se dělí o stejné pokrmy, což v případě váznoucí konverzace může být jedno z dobrých témat. Až hlavní jídlo mají každý svoje a to také ne vždy a o dezert se také všichni dělí. Tak to taky zkuste na řecký způsob, ochutnáte více jídel a nemusíte se doprošovat Vašeho partnera, aby Vám dal ochutnat trošku z toho jeho talíře a závidět mu, že si určitě objednal něco lepšího:-)

Tak dobrou chuť a krásný gastronomický zážitek!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *