Ryby a mořské plody

Ryby a mořské plody!

Začala bych hlavním městem Kos:

Ve městě se nachází nespočetné množství taveren, které Vám nabízejí čerstvé rybičky a mořské plody. Jak ale poznáte tu nejlepší? I přesto, že jste na ostrově ve středomořském moři, tak tyto restaurace jsou všeobecně cennově trochu dražší. Je to dáno tím, že kolem ostrova Kos není čilý mořský život a proto se sem většina rybiček a mořských plodů dováží.

Nick the fisherman – neboli „O Nikolas o Psaras“ 

Taverna zaměřená speciálně na mořské plody a na čerstvé ryby. Tato restaurace nabízí delikatesní O Larrypokrmy a můžu Vám osobně zaručit, že lepší plněné kalamáry, nebo grilovanou chobotnici, nebo jeho svatováclavské mušle         a jakákoliv jimi připravenou rybu, jste ještě nejedli. Nachází se     v městské části Lampi na ulici AVEROF. Co se týká cen, tak ty jsou trošku vyšší, ale úměrné kvalitě! – POZOR – pokud se vydáte ve večerních hodinách, je lepší si zarezervovat stůl dopředu.

 

Votsalakia!

shutterstock_289231385Malá tavernička na pláži v Lambi, kde budete mít možnost posedět u klasických modrých stolečků, papírových ubrusů a pokochat se výhledem na moře, protější Turecko a projíždějící lodičky. Ryby a mořské plody jsou zde velmi chutné a spolu s krásným výhledem a příjemnou atmosférou, to opravdu stojí za to. Ceny jsou zde, řekla bych,  příjemné.

 

V Mastixari:

Kalymnos!Kalymnos restaurant

Nikoliv ostrov Kalymnos, ale taverna Kalymnos. Rozhodně můžu doporučit nejen k pojídání mořských plodů a rybiček. Krásná tavernička, opět s krásným výhledem, tentokrát na protější Kalymnos, Pserimos a Plati, která Vám nabízí nejen „příjemné“ ceny, ale i velmi dobré a chutné a čerstvé jídlo.

 

Na Kefalosu:

Limnionas!

shutterstock_289231385Jestliže existuje nejaký specialista na mořské plody a ryby, tak je to právě tato restaurace. Věřte mi, že pokud ochutnáte jejich špagety s mořskými plody, nebo kraba na grilu, či čerstvě vylovenou rybičku, zústane Vám na mysli ještě dlooooouuuuhooooooo…..Ceny jsou vyšší kategorie.

 

 

Jak jsem již řekla, restaurací zaměřených na tuto oblast je na Kosu spoustu, vybírám prozatím tyto a velmi ráda přijmu i Vaše komentáře a doporuční k dalším.

4 komentáře: „Ryby a mořské plody

 • 25.6.2015 (14:58)
  Permalink

  Ještě bych doporučila tavernu Dydymi / Zwilling / The Twins v Marmari, kousek od odbočky „zkratky“ do Tingaki kolem solného jezera . Paní Filipia vaří fantasticky a většinu zeleniny a bylinek si sama pěstuje. Všechno co jsem u ní za 5 měsíců pobytu v Marmari jedla bylo naprosto skvělé. Není u moře ani v centru téhle pidi vesničky, ale rozhodně to stojí za to se u ní na jídlo zastavit.

  Reagovat
 • 16.5.2016 (11:42)
  Permalink

  Přidávám se k Hance a tavernu Dydymi / Zwilling / The Twins v Marmari doporučuji taky. Paní Filipia opravdu vaří skvěle a navíc je moc milá. 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *