Uprchlíci na Kosu – 8.6.15

Uprchlíci na Kosu – 8.6.15 – publikováno na Facebooku

Naivně jsem si myslela, že zprávy u uprchlících trošku utichnou, neboť nejsou opodstatněné, ale….. Takže bych se opět velmi ráda vyjádřila k situaci na Kosu.

Jak již bylo zmíněno v některýchmediích, na Kosu se pohybovalo kolem 800-1000 uprchlíků. V uplynulém víkendu byla zajištěna loď, která v první várce odvezla 400 uprchlíků najednou – do Athén. Co s nimi bude dál, mi nenáleží komentovat.

Včera dorazila další loď „super fast“ a odvezla další „várku“ – kolik, zatím nevím. Co vím je, že řecká vláda se vyjádřila, že na ostrově Kos – jako přestupní stanici -se bude moci „pohybovat“ maximálně 200 uprchlíků čekajících na potřebné doklady.

Na ostrově je 33-35tis „domorodců, dalších přibližně 50000 turistů (za normálních okolností 100000)hledat těch 200 uprchlíků je jako najit špendlík v kupce sena. Trochu je mi líto, že musím toto zdůrazňovat jen proto, že převládá názor, že koukat se na tyto lidi je „nepříjemné“, ale budiž. Budu se opakovat.

Během víkendu jsem opět procházela jak městem Kos, tak archeologickýmipamátkami, vzala obě moje malé děti(5 a 2) a šli jsme se koupat do Lambi na pláž. Potkali jsme 2 uprchlíky, kteříšli z policejní stanice. Je tu absolutně bezpečno – teď možná dám možnost všem zlodějům přijít mi vykrást byt, ale dům, ani auto nezamykáme. Někdy mám nepříjemný pocit koukat se na to, jak moje špinavé a ušmudlané (ale šťastné) děti pobíhají po náměstí, zatímco já si vychutnávám frappe – a stydím se před turisty, kteří se na to musí koukat….ale snad to spolknout!

Lidi, nejsem ani podplacená, ani zaplacená, ani nijak neobjektivní….Máte potřebu se na něco zeptat? Zeptejte se mě a nečtěte ty příšerné články….Já jsem konečně pochopila, jaký vliv média mají a jak to asi chodí! Je tu naprostý klid….Mohl by se k tomuto vyjádřit i někdo, kdo tady v tomto období byl???

Děkuji a i nadále budu posílat aktuální foto!

1 komentář: „Uprchlíci na Kosu – 8.6.15

  • 14.8.2015 (18:22)
    Permalink

    Bola som v juli tyzden na Kose, v meste. Po prichode som ziadnych imigrantov nevidela, az neskor. Boli pokojni, smutni, nikoho neobtazovali.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *