Gyros, souvlaki a grill

Myslím, že tyto druhy restaurací jsou u všech zahraničních návštěvníků ty nejoblíbenější. Můj bratr, kdyžshutterstock_286411673 jede za mnou, tak víc jak na mě se těší na gyros – popřípadě dva a ještě líp na nějakou tu“ flákotu“ z grilu. Jsou to taková ta místa, která  vám většinou nabídnou velmi omezené menu, ale o to víc chutnější. Jsou to takové „fast foody“ v Řecku, jídlo zde dostanete velmi rychle a je možné si ho vzít i s sebouV každém zapadlém koutu Kosu určitě najdete svůj „oblíbený“ gyros, já se zaměřím na město Kos. Co je vlastně takový gyros? Gyros je na plátky nařezané, ochucené maso, které je pečené na svislém grilu, který se otáčí. V řečtině „gyro“, znamená otáčet se a proto gyros.  Pokud si dáte gyros-pita, tak dostanete arabský chléb, pomazaný tzatziky, s plátky rajčat, pár fritovaných brambor a jemně nasekané právě toto masíčko – ať už kuřecí, vepřové a pro „fajnšmekry“ se najde     i jehněčí. Tak kde mají dobrý gyros ve městě Kos?

OUSIA(čti Usija)

grillToto místo je velmi oblíbené pro místní obyvatele a to nejen díky gyrosu, který si odtud můžete objednat telefonem i domů(na hotel). Jejich porce jsou opravdu veliké. Velmi často i já s mojí rodinou využijeme jejich služby a kromě gyrosu, si domů objednáme na nedělní oběd i jejich výborné propečené kuřátko, které servírují s hranolky a salátem a celá rodina se tak najíme za necelých 10 euro. Gyros je velmi kvalitní, velký a pokud nemáte chuť na toto, můžete si objednat hamburgery (zkuste special, který je doplněn vaječnou omeletou a fetou), různé saláty, palačinky a nebo suvlaki. Nachází se v ulici Filinou – v Lambi

LAMBROS

V restauraci u Lambrose (dlouholetý rodinný podnik momentálně dvou synů a jedné dcery) můžete ochutnat vynikající suvlaki – maso na špejli, ať už „komátia“ -celé kousky masa, či „kimá“ – mleté maso.
galaktosVše je servírováno spolu s hranolky. Ale rozhodně bych doporučila ochutnat i jejich saganaki (něco jako smažený sýr, ale kozího původu)pokapaný citrónem jako předkrm. Každopádně jejich specialitou (o něco dražší, ale výjimečnou) jsou telecí kotletky na grilu. Nejen že jsou skvěle ochucené, ale je to maso plné šťávy a vůně, které se Vám rozpouští na jazyku a při každém soustu litujete, že ubývá. Nechte příbor stranou a vychutnejte si to rukama, rozhodně Vás nikdo nebude odsuzovat. Tato restaurace se nachazí v ulici Psaron v Kosu.

KRASIVOULOS(ul.Artemisias) & THRASIVOULOS(ul.Amerikis)

V těchto dvou místech máte velmi jednoduché menu složené z „řeckého salátu, tzatziky, popřípadě salát z červené řepy a suvlaki“ Tato místa jsou vyhlášená jejich kvalitou a cenou. Velmi ekonomické a velmi dobré.suvlaki

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *