Cukrárny a pekárny

Můj přítel
snídá sedm kremrolí
a když je spořádá
dá si repete
hruškové cukrlátko

On totiž říká
Dobré lidi zuby nebolí
a je to paráda
chodit po světě
a mít
mít v ústech sladko…..!“ Jarek Nohavica – „cukrářská bossanova“

….a stejně tak, jak to tvrdí přítel Jarka Nohavice, tak i já tvrdím, že bez sladkého to nejde! A obzvláště, když sladké na Kosu je takové to opravdové sladké, kdy veškeré zákusky jsou zalévány buď cukrovým sirupem, nebo medem. Pokud já upeču „český koláč“, tak se mě všichni ptají, proč tomu říkáme sladký, když tam chybí cukr:-) Každopádně zastávám názor (jako většina řeků), že „sladké“ jde do jiného žaludku než zbytek jídla a je tudíž nutností nasytit i tuto část těla a to v jakoukoliv denní hodinu. Nějaká ta cukrovinka zažene žal, strach, stress, vztek a nebo oslaví radost, pochvalu, výjimečnost….no to je jedno, vždycky se něco najde:-)

Mezi ty klasické „sladkosti“, které zde musíte ochutnat patří:shutterstock_283060241

Baklava – listové zmražené těsto, plněné pistáciemy a oříšky a vše zalité cukrovým sirupem

Kataifi – vláskové těsto opět plněné různými oříšky a vše zapečené a naložené v cukrovém sirupu

shutterstock_266007821Lukumádes – málé smažené kuličky velikosti vlašského oříšku, které jsou nejlepší pojídat ještě za tepla jsou posypány skořicí a zality medem. Velmi často se podávájí na různých slavnostech.

Ravani – něco podobného jako český piškot, ale pozor!!! opět zalito cukrovým sirupem:-)

Každopádně to jsou takové základní řecké národní sladkosti, pokud budete na Kosu, tak ochutnejte tradiční kosácké dobrůtky, jako jsou takzvané „glyko tu kutalju“ – „sladkosti na lžičku. Ať se Vám to bude sladké na lžickuzdát divné, tak je to například naložené rajčatko, naložené lilky, naložená kůra z citrónu či pomeranče, třešničky nebo fíky a v čem naložené? Hádejte……..anooooooo – cukrový sirup!! Já osobně jsem byla dosti odtažitá k těmto kombinacím, říkala jsem si rajče s cukrem? brrrrr….ale ochutnala jsem tuto, pro mě, zvláštní směs v restauraci „Oromedon“(píšu o něm ve článku „klasické taverny“), kde mi to bylo naservírováno s fetou smaženou v sezamovém semínku, s rukolou a lžičkou právě sladkého rajčete…hmmmmmmmmmmm…….požitek byl na světě:-)

No a kam se vydat na tyto dobrůtky. Ve měste Kos je to velmi jednoduché, dalo by se říct, že jsou tu pouze dvě cukrárny, pekárny, které opravdu stojí za to a budují si své jméno na kvalitě svých výrobků:

cukrárna arv.

To SPECIAL – cukrárna, která má v Kosu 3 cukrárny a jednu v Zipari a je to ta nejlepší volba pro ZMRZLINU. Nejenže si nebudete moct vybrat z mnoha různých chutí, ale až vám navrší 1 kopeček, tak na české poměry si budete myslet, že vám jich dali nejméně pět. Buďte proto připravení a nechte si nandat 2 chutě do jednoho kopečku – stačí říct „miso miso“ a jména těch zmrzlin, které jste si vybrali! Tyto cukrárny jsou velmi jednoduché k rozeznání, před každou z nich jsou postaveny židle v podobě kornoutků na zmrzlinu.

KOS – toto je pekárna-cukrárna, opět velmi známá svou kvalitou. V ranních hodinách si tam můžeteKos pochutnat na snídani z velkého výběru různých sedvičů, arabských chlebů, zapečených koláčů, mafinů, donatů….No    a jejich tradiční řecké cukroví, nebo dorty jsou známy nejen ve městě Kos, ale na celém ostrově. Pokud byste chtěli přivézt ochutnat i domů, tak vám to i dárkově zabalí. Jejich provozovna je dům namalován čokoládově hnědou barvou      a pokud budete odjíždět z města Kos ven zadní cestou, tak na něj zaručeně narazíte.

Tak dobrou chuť a žádné výčitky, jste na dovolené, tak můžete!!!:-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *