Plaka

Pokud se na Kosu vydáte na výlet a budete směřovat na Kefalos do ráje těch nejkrásnějších pláží, takαρχείο λήψης bych vřele doporučila udělat si malou zastávku v místě, které se nazývá „Plaka“. Je to jeden z mála borovicových lesů tady na Kosu, kde vzduch je provoněn sladce vonícími borovicemi a divokými květinami. Nejenže si tam můžete trochu odpočinout po „dlouhé“ cestě(co je více jak 20 kilometrů, je pro kosáky už dlouhá cesta:-)), ale je to i krásná – romantická procházka v lese, která vás vede přes mosty a malé vodní toky. Vyvěrá tam jeden z minerálních pramenů a HLAVNĚ, doprovod vám po celou dobu dělá houf pávů.

Ano pávů. 20-30 volně pobíhajících pávů, kteří se před vámi nakrucují a snaží se vyhlížet, zda jste jim dovezli něco dobrého. Kousek chleba….sušenky, ale neopovrhnou ani vaší svačinou, kterou vám budou zobat přímo z ruky. A co zbyde, tak na vás vyloudí místní kočky, u kterých pokud si nedáte pozor, tak vám skočí do auta a něco si najdou i samy:-)

Ideální výlet pro dobrodružství venku, děti se můžou zabavitželva sbíráním velkých šišek, hledáním pavích per a pozorováním divokých želv, které se volně pohybují, no a vy si můžete odpočinout od letní výhně a trošku se schovat před horkým sluníčkem.

Plaka

Tento nádherný les najdete poměrně snadno, pokud pojedete po hlavní silnici z Kosu na Kefalos(mimochodem, ta silnice je stejně jen jedna:-), tak po levé straně budete míjet letiště a po pravé straně, zhruba 1km od posledního kruhového objezdu najdete odbočku na „Plaka“.

Tak vzhůru na cesty!!!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *