Medárna na Kosu? Proč ne?

αρχείο λήψης (4)

Již ve starém Egyptě, 3500 let zpátky, je med zmíněn jako léčivý prostředek. V knize „Ze života indiánů“
je psáno, že pokud se v každodenní stravě vyskytuje mléko a med, prodlouží vám to život.  Medový nektar byl základní pokrm, který zajišťoval nesmrtelnost olympských bohů. Samotný Zeus byl „vychován“ vílou Melissa, medovou vílou. Hippokrates doporučuje med pro léčbu mnoha onemocnění a stejně tak i Aristoteles, který věřil, že med prodlužuje život.

 

A my ten med na Kosu máme a ne jen tak nějaký med, ale TYMIÁNOVÝ!!!

tymiánMá příjemnou vůni a chuť po této bylince, a může být velmi často doplněn různými oříšky či kousky pláství. A jak se takový med vyrábí?

 

Tu nejdůležitější fázi obstarávají samozřejmě včeličky. Jejich úly jsou rozmístěny skoro na všech loukáchinsect-photography-art-464-4 ve vyšších polohách na Kosu, kde se velmi dobře daří právě tymiánu. Včelky nasbírají nektar a přinesou ho do úlu, kde ho předají jiné včelce, která ho několik minut zpracovává ve svém žaludku, kde se míchá s látkami ze žlázek včel, rozkládá ho na monosacharidy a zahušťuje ho. Následně ho uloží do pláství, kde každou buňku zalepí voskem a tam med zraje a odpařuje se přebytečná voda.

 

 

medomet

Když je med dostatečně hustý a má obsah vody menší jak 20%, tak medař vyjme plástve a přenáší je do
manufakturky. Tam se buňky odvíčkují a plástve se dají do medometu(přístroj na „vymetání medu“), kde odstředivým vytáčením se z těch pláství vytáčí med, který stéká přes síto do
nádoby, kde je následně již připraven k plnění do sklenic.

 

 

Na Kosu jsou různé manufaktury na zpracování medu. Tu, kterou jsem si oblíbila já se nachazí před MellisaKefalosem a jmenuje se Melissa(v překladu do češtiny – včelka). Je to manufaktura, která se po dobu téměř 100 let a 4 generací, stará o včely, vyrábí med a zpracovává i ostatní včelí produkty. Speciálně paní Dionísia vyrábí nejen svíčky z včelího vosku, ale také mastičky podle receptů své babičky,z medu a vosku, které jsou velmi vhodné na hojení popálenin, ekzémů a lupénky. Zkuste navštívit.

 

Med je lék a to jistě všichni víte, ale zkuste ho ochutnat jako řeckou pochoutku s jogurtem a oříšky. Tato kombinace osvěžujícího řeckého, „kousavého“ jogurtu, oříšků a výborného tymiánového medu je velmi vhodná jako zákusek při horkých letních večerech 🙂shutterstock_278609723

 

1 komentář: „Medárna na Kosu? Proč ne?

  • 22.2.2016 (12:49)
    Permalink

    V naší rodině je spotřeba medu docela vysoká. Je to dobrý a chutný přírodní lék. Proto, když jsme o dovolené narazili na Vámi zmiňovanou medárnu Melissa, neodolali jsme a pár místních produktů zakoupili. Nejen pro svou vlastní spotřebu, ale i jako pěkný a sladký dárek pro naše blízké doma. Vůně a chuť medu je opravdu neskutečně tymiánová a ve spojení s řeckým jogurtem a oříšky opravdová delikatesa.
    Takže letos Melissu určitě zase navštívíme. 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *