Kos by NIGHT(noční život na Kosu)

27141199Co byste neměli v žádném věku vypustit na Kosu, je večerní zábava. Aspoň jednou za váš pobyt si vyražte z kopýtka a prozkoumejte Kos,  když je jeho krása osvícená pouličními světly, měsícem, hvězdami            a odrazem svíček. Pro každého z vás se tu najde to pravé. Ať už pouze posezení v kavárno-baru                 a popíjení vínka, či dobře vychlazeného piva po horkém dni. Nebo se jít pobavit a poslechnout si muziku v plážových barech, anebo vyzkoušet velmi rušný noční život a prozkoumat diskotéky a „buzukia“.

Pokud máte náladu ochutnat takovou klasickou řeckou zábavu, tak vám můžu doporučit tavernufantasia Fantasii, která se nachází před vesničnou Zia. Je to restaurace nacházející se pod širým nebem s živým programem, který se konná v letních měsících každý den. Na začátek si můžete užít pohled na zapadající sluníčko a následně vás po celou dobu bude bavit živá řecká  kapela a tanečníci, kteří vám předvedou tradiční řecké tance a ke konci večera vás i některé naučí.       V průběhu celého večera vám bude podáváno asi 4 chodové menu s klasickými řeckými předkrmy, hlavním jídlem              a ovocem. Popíjení červeného a bílého vína je neomezeno.

164-FrozenStrawberryDaiquiris-LH-d53ca5a4-f31b-471c-8777-452fa090bbba-0-1400x919Pokud požadujete něco více romantického a klidnějšího, tak podniky, které přes den působí jako kavárny a ve večerních hodinách jako bary na vás čekají s otevřenou náručí. Ke každému drinku vám většinou naservírují i něco na zobání, ať už oříšky, popcorn, brambůrky a nebo osolenou zeleninu. Je to takový malý bonus. Pivo je většinou podáváno ve sklenicích, které byly vytaženy z mrazáku – protože sklepů je tu málo a ze sedmého schodu podáváme pivo jen v Čechách – i když to nejlepší:-) Řecká piva – ať už Mythos, Alpha či Fix, jsou také velmi dobrá a po denních vedrech i velmi osvěžující! A pokud nejste pivař a upřednostňujete víno, určitě vyzkoušejte buď Retsinu a nebo místní vína (Triantafilopoulos nebo Chatzimichalis – více v odkazu víno z Kosu). Ale samozřejmě spousta z vás si dovolenou představuje se skleničkou míchaného koktejlu. To je například moje teta. Ta si neumí přečíst, co je v kterém koktejlu namícháno, vybírá si zásadně podle obrázku a na konci dovolené je má ochutnané skoro všechny…Ne..Není alkoholička, ale užívá si dovolenou každý den s jiným koktejlem:-D. Mimochodem, již moje prababička, která zemřela v 93 letech na stáří řikala, že každý den jedno štamprdle je recept na dlouhověkost 🙂

A kam se vydat?

Global Cafe532191_10202060291842800_1144269418_n

Velmi příjemná kavárna v samotném centru města Kos, dělá nejen výbornou kávu, ale ve večerních hodinách si tam můžete odpočinout při poslechu příjemné muziky a vychutnat si jejich poctivé koktejly.

Mylos

10635859_10202590654503721_1240788202059867376_nPlážový bar, který se nachází na pláži v Lambi, působí během dne jako plážový. Tuto pláž však nemohu úplně doporučit – nachází se na výběžku, kde vstup do moře je blokován mořskou travou a pláž není nijak zvláštně upravována. Ve večerních a nočních hodinách je tento bar velmi vyhlášený. Nejenže se tam konají různé koncerty, výstavy a jiné akce, ale je to bar, který je velmi příjemně vyzdoben zahradním nábytkem, houpačkami a pohodlnými křesly a vše je zdůrazněno příjemným osvětlením tak, že můžete pozorovat i noční oblohu s padajícími hvězdami, poslouchat šum moře a nebo jenom popíjet výborné Daiquiri!

Marina

Bar, který je situován v místním přístavu pro jachty a „bohaté, soukromé“ lodě. Kromě toho, že je toKos_Island_Marina-hq výborné místo pro hledání budoucích manželů pro opuštěné slečny, tak i výhled na tyto lodě při zapadajícím sluníčku, nebo naopak při vycházejícím měsíci, je opravdu kouzelný.    A ne že se budete vydávat za majitele těch lodí!!! 🙂

Bar street

Tou nejznámější noční ulicí na Kosu a ve městě Kos je právě ulička bar street. Já vždycky říkám, že tak, jak my jezdíme na výlety kolem ostrova Kos a na okolní ostrůvky, tak anglické cestovní kanceláře mají ve své nabídce i okružní „jízdu“ po uličce bar street. Svůj „výlet“ začnou v 11 večer a „prohlížejí a zkoumají“ jeden bar po druhém, v každém ochutnají výrobu místních koktejlů, či frťanů a končí v 5-6 ráno v posledním baru v řadě. Každopádně, život v této uličce začíná hlavně v těch večerních hodinách, kdy už kolem 21:00 hodiny se vás v každém baru budou pokoušet nalákat na ochutnávku toho jejich nejlepšího koktejlu a když to stihnete do 22:00, a trefíte se do happy hour, dostanete druhý zdarma. Projít touto uličkou je zážitek alespoň pro jednou, je to tak trošku překážková dráha a zkouška, kdo má silnější nervy 🙂 Místní mládež velmi ráda navštěvuje diskotéku NOVA VITA a HAMAM, kde můžete slyšet i klasický řecký pop a disko, ale to byste tam museli zavítat až tak po jedné hodině ranní.hamam

Také jsem byla mladá a měla sílu chodit pařit v těchto nekřesťanských hodinách, teď už se to moje večerní paření vejde do jedné, dvou skleniček dobrého vína v kavárně AVRA (nachází se přímo na pláži v centru města), kocháním se pohledem na přístav, blikající světýlka na tureckém pobřeží, poslechu a vůně moře, vše završené návštěvou cukrárny Special (hned vedle, funkční do pozdních nočních hodin), dávkou velké čokoládové zmrzliny a mé milované postele. Vítejte v klubu maminek malých dětí:-))))

Tak „JAMAS a KALO VRADY“(na zdraví a hezký večer)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *