Bezpečí na Kosu?

Poslední dobou se mě čím dál více lidí ptá, jestli mohou jet na Kos s tím, že budou v bezpečí. Velmi ráda bych se k tomuto trochu vyjádřila. Když přijedu do Prahy, tak první věc, na kterou si dávám pozor je moje kabelka. Nevím proč a ač rodilá Pražačka, tak mám pocit, že pokud ji neuhlídám, že na každém kroku mě někdo okrade. Pokud člověk přijede na Kos tak, troufám si tvrdit, se může cítit absolutně bezpečně. Nejen, že se tu nekrade – auta a domy nezamykáme. V letních měsících většina z nás žije z půlky na terasách a ani odtamtud se ještě nikdy nic (tuk tuk tuk) neztratilo, ale ani se tu nepřepadává nebo neobtěžuje. Ne, že bychom tu žili bez jakékoliv kriminality, ale ta která tu vždy byla, tak se rozhodně nezvýšila přílivem uprchlíků a migrantů. Za minulou sezónu se zde neobjevil jediný případ ohrožení, okradení či obtěžování místních obyvatel či turistů ze strany uprchlíků..Migranti stále budou přijíždět a stále budou odjíždět. Kos je pro ně pouhopouhou zastávkou, přestupní stanicí. Rozhodně tu nemíní zůstat a rozhodně jim tady chybí síla, odvaha i chuť se jakkoliv angažovat, nebo někomu ubližovat. To co dělají dál – v Německu, ve Francii a tak dále, to už je jiná věc a nehodlám ji komentovat. Chci jen uvést na pravou míru situaci zde a upozornit na to, že se lidé bojí jet na BEZPEČNÝ Kos, ale do Paříže či Německa a jiných míst v Evropě se stále čile jezdí. Copak si opravdu někdo myslí, že zrovna Kos – ostrov s necelými 30tis. obyvateli – bude příhodné místo pro organizaci teroristického útoku? Nebo je „NEBEZPEČNÉ“ se na uprchlíky a migranty i podívat? Chápala bych, kdyby se tu loňskou sezónu stávaly různé případy, které by ohrožovaly turismus…ale takhle to fakt nechápu….Každopádně a znova – na Kosu vychovávám své dvě malé děti a žiji zde velmi poklidným životem, rozhodně nemám potřebu se bát nebo se nějakým místům vyhýbat. Koupeme se na všech plážích a procházíme se všude….s jistotou naprostého bezpečí!  12733991_1003305066416606_485318840444010854_n

2 komentáře: „Bezpečí na Kosu?

 • 24.2.2016 (11:52)
  Permalink

  Můžu z vlastní zkušenosti potvrdit, že obavy o bezpečnost na Kosu jsou zcela liché. Obecně platí, že na řeckých ostrovech je kriminalita mnohem menší než na pevnině, nebo v ČR, či jinde v Evropě. Co se týká uprchlíků, tak ty samozřejmě potkáte, ale jen v hlavním městě Kos. Příjemný pohled to není, ale neobtěžují, nevšímají si turistů a jak již bylo v článku výše řečeno, čekají na odsun na pevninu. Vzhledem k tomu, že většina hotelů a turistických středisek leží mimo hlavní město, mnoho turistů se s běženci ani nepotká.
  Co dodat na závěr: Kos – Bez obav!! 🙂

  Reagovat
 • 24.2.2016 (18:57)
  Permalink

  Potvrzuji vše, co Linda napsala. Byla jsem se synem na Kosu loni v červenci a bydleli jsme přímo v centru města! Uprchlíci nás nijak neobtěžovali a celý pobyt jsme si super užili. Povídali jsme si o tom s majitelem naší oblíbené taverny, i ten pociťoval úbytek českých hostů. Zbytečný.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *