Rybí polévka po kosácku

Rybí polévka je jídlo, které jsem ještě do nedávna měla spojené hlavně s Vánocemi. Nejlépe ji umí uvařit moje maminka, která ji připravuje jedinečným způsobem a její chuť tak předčí všechny ostatní. V Řecku je polévka jídlem, které se jí během nemoci – mají nepsaný zákon, že pokud je někdo nemocný, NEBO se vrátí po dlouhé cestě, musí se mu uvařit kuřecí polévka. V dávných dobách, když se cestovalo loděmi, které nebyly stabilní a houpaly se na rozbouřeném moři, se na uklidnění žaludku po této cestě servírovala právě polévka. A tato tradice se drží dodnes. Vím, že i kdybych se vrátila i z té nejkratší a nejpohodlnější cesty, tak maminka mého manžela pro nás bude mít připravenou polévku.

Toto však neplatí pro RYBÍ POLÉVKU. Rybí polévka je velmi častým hlavním jídlem, který se objevuje na každodenním stole. Oproti té naší kapří, je ta řecká-mořská, velmi jednoduchá a má středomořskou citrónovou příchuť. A jak na ní?

Ingredience:images (37)

1 kg očištěné mořské ryby (i s hlavou)

1x cibule

4x brambora

3x mrkev

listová petržel

sůl

pepř

2x vajíčko

1,5 citrónu

rýže

Postup:

DSC01192Do hlubokého hrnce dáme vařit očištěnou zeleninu – větší brambory překrojené na čtvrtky, přidáme sůl a pepř. Když je zelenina měkká, vyjmeme ji a dáme do hrnce rybu. Malá výpomoc – pokud si zabalíte rybu do tylu, nemusíte vývar následně cedit, protože tak předejdete tomu, že vám do vývaru vypadají kostičky, popřípadě jiné nechtěné části ryby. Rybu stačí povařit cca 15-20 minut a následně vše scedíte (nebo vyjmete rybu s tylem). Do vývaru vsypte rýži a nechte uvařit do měkka. Když je rýže hotová, v misce si rozklepněte dvě vajíčka a vyšlehejte z nich hustou hmotu vidličkou, následně přidejte šťávu z 1 citrónu (zcezenou, bez pecek) a do této směsi přidávejte postupně a pomalu (aby se vajíčka nesrazila) vývar z polévky tak dlouho, dokud nebude mít podobnou teplotu jako polévka. Následně vajíčkovou směs vlijte do zbytku polévky a dochuťte solí, citrónem a pepřem. Malý tip:  část z uvařené zeleniny a kousky ryby můžete rozmixovat a přidat do polévky – polévka tak bude hustší a budete mít jistotu, že i vaše děti, pokud rybu nemají rády, třeba i trošku ochutnají 🙂images (38)

Polévku podávejte v hlubokém talíři, zeleninu a rybu si každý může nabrat sám zvlášť podle chuti.

Tak dobrou chuť!

2 komentáře: „Rybí polévka po kosácku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *