O blogu

Kos - wordcloudO založení tohoto blogu jsem přemýšlela již dlouho. Tím, že žiju na tomto krásném ostrově, se mě spoustu známých vždycky ptalo: ”A kam máme jet?” a “Kde jsou písečné pláže”, “Do jaké restaurace se máme jít najíst” a já pořad přemýšlela, jestli mám v češtině vydat knihu o Kosu nebo jak to mám řešit. No a najednou – BOHUŽEL, se Kos stal terčem urážek a ošklivé reklamy kvůli uprchlíkům, kteří sem přijíždějí, aby se dostali dál do bezpečí…

Mě v tu chvíli skoro prasklo srdce nad tou nespravedlností a nad těmi lži. Řešila jsem, jak jméno tohoto krásného ostrova očistit a vykřičet do světa pravdu, která je od té „mediální“ úplně odlišná. V ten okamžik se tady na ostrově objevil jeden člověk, který mě trknul a pomohl mi s tímto blogem, říkejme mu třeba pan Pěnička…a já mu tímto chci moc a moc poděkovat. Doufám, že i Vám se naše práce bude líbit, a že jsme naše úsilí nevydali nadarmo a budou Vám informace tady vložené, nápomocné ať už při Vaší dovolené nebo z čisté zvědavosti a pro radost budete prohlížet zajímavosti a aktuality na Kosu!

9 komentářů: „O blogu

 • 15.8.2015 (16:39)
  Permalink

  Objevila jsem Vaše zajímavé stránky – na základě reportáže v Radiožurnálu – a chtěla bych se zeptat, zda-li se dle vašeho mínění bude situace ještě zhoršovat. Máme rezervovaný pobyt v září, ještě k tomu oblast Lambi, tak zda-li bude pobyt alespon přijatelná.
  Děkuji.

  Reagovat
 • 16.1.2016 (11:04)
  Permalink

  Dobrý den, jsem také z Jablonce nad Nisou i na Kosu jsem byla, máte krásné stránky

  Reagovat
 • 16.1.2016 (15:55)
  Permalink

  Tedy já nevím nad jakou nespravedlností se tady rozhořčujete. Přijíždějí na Kos „uprchlíci“? Přijíždějí. Pomáháte té verbeži na břeh z čiré zlomyslnosti, abyste vrátili Němcům domnělé či skutečné křivdy? No jistě. Ubližujete tím ostatním Evropanům, tak tu trochu zkreslených informací můžete snad na oplátku snést. Ostatně novináři NIKDY nepíší objektivně, on by to jinak asi nikdo nečetl. To Vám potvrdí každý, kdo si o sobě či své práci něco přečetl v novinách. Až bude Řecko plnit své povinnosti k ochraně společných hranic, ke kterým se zavázalo (a nemuselo, udělalo to dobrovolně), ubude i zlovolných komentářů. Což takhle místo vítání uprchlíků si ostrov trochu uklidit (nebo snad není co? ) a zapracovat na tom, aby místní nemocnice byla hodna svého názvu. Ale to je asi poněkud pracnější. No nic ve zlém, já jen na vysvětlenou, proč ty různé negativní projevy. Vy osobně jste také docela rozpolcená. Na jedné straně je vám sympatický ten klídek a nespěchání či neřešení věcí a na druhé straně Vám vadí bordel v nemocnici. Myslím, že tyto věci úzce souvisí a člověk si musí ujasnit, o co vlastně stojí. Je to jistě jeho svobodná volba, nicméně plakat na špatných hrobech pak nepomáhá. Na Vaši obhajobu ale musím říci, že já sám v tom nemám jasno.
  P.S. I v Řecku prodávaný toaletní papír se v jímce po čase zcela rozpadne (vím o čem mluvím) a jeho objem je proti odpadní vodě zcela zanedbatelný. Takže je to věc osobní volby.
  P.P.S I když to podle předchozích řádek tak nevypadá, mám Řecko rád a je mi nade vše drahé. Tím spíše ale nebudu zavírat oči……
  P.P.P.S Παραλία Άγιος Θεολόγος je skutečně krásná a ty vedle ní také. θυμάμαι.
  Χαιρετισμούς

  Reagovat
  • 18.1.2016 (11:38)
   Permalink

   Vážený pane Bursík, mockrát Vám děkuji za Váš komentář – i toto je jeden z pohledů na věc. Přeji Vám vše nej a věřím ve Vaši pozitivní náklonost k Řecku a řeckým ostrovům. S pozdravem, Linda

   Reagovat
 • 17.1.2016 (17:07)
  Permalink

  Cely vas blog jsem si behem vikendu precetla a prenesla jste tak spoustu slunce, vuni, recke pohody, srdecnosti a krasy az k nam do zasnezene Prahy. Na Kosu jsem byla vloni a protoze miluji reckou ostrovni kulturu, ihned jsem si jej zamilovala. Mejte se moc krasne a preji Vam i Vasi rodine nadherne jaro 🙂 a ja se budu tesit na nove prispevky :))

  Reagovat
 • 7.9.2016 (19:11)
  Permalink

  Moc zdravím Lindo, na Váš úžasný výklad při výletě po Kosu určitě dlouho nezapomenu. A jak jsem slíbila , budu dovolenou na Kosu určitě doporučovat, bylo to prostě skvělé. BLog je super a Vy jste velmi milá . Jana

  Reagovat
 • 7.9.2016 (19:17)
  Permalink

  Na Kosu jsme strávili týdenní dovolenou -maximální spokojenost,uprchlíci žádní, všichni se snaží dělat maximum pro spokojenost turistů. Jediná věc, která mi vadila – neskutečný binec v okolí cest.Hotelový komplex super-čistota,pořádek,luxusní kuchyně, velmi milý a vstřícný personál- hotel Apollon.

  Reagovat
 • 26.4.2017 (11:45)
  Permalink

  Dobrý den z Olomouce,

  čtu si právě váš rozhovor pro Seznam.cz a mám chuť se sbalit a vyrazit směr jih 🙂 Řecko je krásná země ve které žijí nádherní lidé. Užívevejte si života tam, je mnohem bohatší než zde. A zkuste někdy zabrousit hluboko do vnitrozemí Řecka, kde sezastavil čas a je to jako za „Řeka Zorby“ :-)))
  A jen tak mimochodem, Jablonec nic moc, ale okolí nádhera, lesy, hory.

  Honza

  Reagovat
 • 13.1.2018 (14:12)
  Permalink

  Dobrý den,

  na kosu jsem strávil 8 dní a byla to naprosto úžasná dovolená. I díky Vašemu webu, jsem dokázal prožít něco nezapomenutelného a navštívil místa o kterých jsem nemohl ani vědět.

  Po cestě zpět jsem sepsal něco málo o Kosu i k nám na web… http://vsekolemcestovani.cz/radynacestu/ostrov-kos-zakladni-informace-na-cestu/

  Budu velmi rád, pokud se k nám kouknete a napíšete nám nějaké výtky 🙂 Či doplníte, určitě budu odkazovat na Váš web v článku.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *